Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkování zdarma je přibližně 100 m od vchodu. Parkoviště není vyasfaltováno, ale i tak je vhodné jak pro osobní automobily, tak autobusy. Parkoviště využijte i při svatbách - kapacita je dostatečná.

Ve směru od Plzně: na kruhovém objezdu třetí výjezd směrem Most a za mostem přes řeku Střelu hned první obočka vlevo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Ve směru od Mostu: projedete po hlavní silnici I/27 kolem budovy sýpek (s věží) a konventu a těsně před mostem přes řeku Střelu zabočíte vpravo (pro mapu klikněte na šipku vpravo).

Přístupnost

Hlavní prohlídková trasa Konvent je z větší části bezbariérová - je třeba se dostat po cca 40 nízkých schodech do patra a pak už probíhá přibližně hodinová prohlídka po rovině (pískovcová dlažba, široké dvoukřídlé dveře, prahy nízké a jen minimálně). V přízemí je cihelná nerovná dlažba. Před návštěvou nás určitě kontaktujte!

Zvířata

Živá zvířata máme v klášteře rádi, ale do interiérů k nám nemohou - a to ani v přenosných taškách. Přesto je obrovský areál kláštera pro ně (na vodítku) volně přístupný. Pokud se svého mazlíčka rozhodnete nechat v autě, přesvědčte se, že stojíte ve stínu a zvíře má zajištěné větrání.